Spotkanie KNG UAM – „Problematyka zaopatrzenia w wodę dużych aglomeracji miejskich na przykładzie Poznania”

wykład_Krzysztof_Dragon

Zapraszamy serdecznie Was na spotkanie KNG UAM, które odbędzie się 19.05.2021 o godzinie 18:00. Podczas spotkania przedstawimy Projekt „Źródełko”.

Jest to projekt poświęcony badaniu składu chemicznego oraz podstawowych parametrów wody w źródełku w okolicy Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W ramach realizacji projektu rozpoznana zostanie budowa geologiczna i hydrogeologiczna, wykonane zostaną przekroje hydrogeologiczne, zbadany skład wody w specjalistycznym laboratorium, określone zostaną parametry fizyczno-chemiczne wody. W końcowym etapie powstanie tablica informacyjna, która zostanie umieszczona przy źródełku.

Aktualnie rozpoczęliśmy pobór próbek, które będziemy pobierać raz w miesiącu przez rok. Zainteresowanych uczestnictwem projektu prosimy o kontakt z kierowniczką projektu Anitą Przybysz aniprz@st.amu.edu.pl.

W nawiązaniu do projektu hydrologicznego zapraszamy również na wystąpienie prof. UAM dr. hab. Krzysztofa Dragona pod tytułem – „Problematyka zaopatrzenia w wodę dużych aglomeracji miejskich na przykładzie Poznania”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *