Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.jpg
"Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM" autorstwa Rafał Wojtyniak - Praca własna. Licencja CC BY 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM składa się z dwóch budynków: Collegium Geographicum oraz Collegium Geologicum, znajdujących się na terenie Kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, na poznańskim Morasku. Obiekty te, zlokalizowane są we wschodniej części Kampusu, przy ulicach Dzięgielowej oraz Maków Polnych.

Instytut Geologii UAM
Collegium Geologicum
ul. Maków Polnych 16
61-606 Poznań

52°27'54.2"N 16°56'36.0"E
52.465045, 16.943326

Aby dojechać do Instytutu Geologii z dworca PKP lub PKS najlepiej kierować się oznakowaniem prowadzącym na przystanek tramwajowy Dworzec Zachodni. Jest to oszklona stacja szybkiego tramwaju, znajdująca się na zachód od budynku głównego dworca, zarówno nowego jak i starego.

Z przystanku należy udać się dowolną linią w stronę Os. Sobieskiego. Następnie należy wysiąść na przystanku Kurpińskiego i udać się do góry i wsiąść w autobus linii 87 (kierunek "Os. Różany Potok") lub pojechać przystanek dalej (Szymanowskiego) i wsiąść w autobus linii 98 (kierunek "Os. Różany Potok" lub "Radojewo przez Os. Różany Potok").

Autobusy linii 98 jeżdżą częściej, ale dodatkowo wjeżdżają na teren Kampusu Morasko Zachód.

Należy wysiąść na przystanku "Dzięgielowa", pod budynkiem z kopułą (Budynek Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych) i udać się dalej na północ, tj. zgodnie z przebiegiem drogi. Odbijając "w prawo", dochodzimy do budynku Instytutu Geologii (z masztem na dachu).

Osoby, które planują podróż z lotniska powinny wsiąść w autobus linii "L" i dojechać nim do Dworca Głównego, a dalej Poznańskim Szybkim Tramwajem z przystanku "Dworzec Zachodni", tak jak opisano to powyżej.

Poruszanie się po mieście ułatwiają zdecydowanie:
- aplikacja Ginger z aktualnym rozkładem jazdy
- planner podróży JakDojade.pl, dostępny również w wersji mobilnej.
- aktualne rozkłady jazdy i schematy linii na stronie ztm.poznan.pl. Znajdują się tutaj także informacje na temat taryfy biletowej
obowiązującej w Poznaniu
(Instytut Geologii znajduje się w strefie A).