III Edycja konkursu "Geologia w obiektywie"

III edycja naszego konkursu dobiegła końca, a zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas imprezy Barbórkowej 5 grudnia 2014 r.
W tym roku zakwalifikowano 28 prac konkursowych, z których wybrano zwycięskie zdjęcie, II miejsce oraz dwa wyróżninienia. Na podstawie głosowania na facebookowym profilu KNG UAM wybrano także nagrodę publiczności.
W skład komisji konkursowej wchodzili: dr Piotr Hermanowski, dr Robert Radaszewski, Oliwia Andrzejewska, Mikołaj Kowalczyk oraz Paweł Urbanek.

Wszystkie nadesłane prace można oglądać w galerii na portalu Facebook.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom!

Miejsce I - Paulina Rój

Opis: Legenda klifu zwanego "amboną" mówi, że w dniu zaślubin siedmiu sióstr z siedmioma braćmi z Lysefjordu, płaskowyż oderwie się od góry i wpadnie do fiordu, tworząc ogromną falę, która zniszczy całe życie w tej okolicy.
Miejsce: Norwegia
Data wykonania zdjęcia: 2.05.2014r.

Miejsce II - Igor Kubicki

Opis: Materiał bardziej podatny na erozję nie oparł się niszczycielskiej działalności przyrody pozostawiając po sobie labirynt fałdów.
Miejsce: Pireneje Wschodnie, Hiszpania, Katalonia, rejon rzeki de Planes
Data wykonania zdjęcia: 04.07.2014r.

Nagroda publiczności - Kamila Ćwik

Miejsce: Instytut Geologii
Data wykonania zdjęcia: 16.12.2013r.

Wyróżnienie - Monika Szokaluk

Opis: Niby czwartorzęd, a taki trudny... Jak nie popada, to niczym nie wbijesz. W taki krótki sposób można opisać pobieranie rdzeni w Rezerwacie przyrody „Meteoryt Morasko” przy użyciu małośrednicowego próbnika przelotowego, wbijanego za pomocą młota pneumatycznego.
Miejsce: Rezerwat przyrody „Meteoryt Morasko”
Data wykonania zdjęcia: 22.10.2014r.

Wyróżnienie - Paweł Ryder

Opis: Fragment rdzenia jednego z otworów zlokalizowanych w okolicach Książa Wielkopolskiego. Na podstawie tych otworów wyróżniona została jednostka litostratygraficzna zlepieńców czerwonego spągowca.
Projekt Studenckiego Koła AAPG przy UAM w Poznaniu: „Wykorzystanie analizy minerałów ciężkich w geologii naftowej”
Miejsce: Centralny Magazyn Rdzeni Wiertniczych PGNiG w Chmielniku
Data wykonania zdjęcia: 22.09.2014r.